Czy istnieje magiczna różdżka?

Jaką moc ma magiczna różdżka? Kto czytał bajki albo oglądał np. “Harry’ego Pottera” ten wie, że wielką. Ale… to tylko bajki.

Czy w Biblii występuje jakaś magiczna różdżka? Albo coś podobnego?
Może… Pierwsze skojarzenie to laska Mojżesza. Ta, która zamieniła się w węża (2 Mojż 4:2-4). Którą Mojżesz uderzył skałę, z której wytrysnęła woda.

Przeczytajmy:
I rzekł Pan do Mojżesza: Przejdź się przed ludem i weź z sobą kilku ze starszych Izraela. Weź także do ręki laskę swoją, którą uderzyłeś Nil, i idź! Oto Ja stanę przed tobą na skale, tam, na Horebie, a ty uderzysz w skałę i wytryśnie z niej woda, i lud będzie pił. Mojżesz uczynił tak na oczach starszych Izraela. (2 Mojż 17:5-6)

Ale – jak pewnie wszyscy pamiętają – woda ze skały popłynęła później po raz wtóry.

I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy: Weź laskę i zgromadź zbór, ty i Aaron, twój brat. Przemówcie na ich oczach do skały, a ona wypuści z siebie wodę. Wydobędziesz dla nich wodę ze skały i napoisz zbór i ich bydło.
Mojżesz wziął laskę sprzed oblicza Pana, jak mu Pan rozkazał. Zgromadzili tedy Mojżesz i Aaron zbór przed skałą. I rzekł do nich: Słuchajcie, przekorni! Czy z tej skały wydobędziemy dla was wodę? I podniósł Mojżesz rękę swoją, i uderzył dwa razy swoją laską o skałę. Wtedy trysnęła obficie woda i napił się zbór oraz ich bydło.
(4 Mojż 20:7-11).

Rewelacja! Jednak – wróćmy na chwilę do początku tego fragmentu. Co Bóg kazał Mojżeszowi i Aaronowi? “Uderzcie laską w skałę”? Nie! Przemówcie na ich oczach do skały, a ona wypuści z siebie wodę. Mojżesz z rozpędu powtórzył poprzednią czynność – uderzam skałę i woda leci.

Woda poleciała, bo Bóg chciał, by Żydzi się napoili. Ale zgromił obu braci: I rzekł Pan do Mojżesza i do Aarona: Ponieważ mi nie zaufaliście, aby mnie uwielbić na oczach synów izraelskich, dlatego nie wprowadzicie tego zgromadzenia do ziemi, którą im daję. (4 Mojż 20:12)


Polub nas na Facebooku, to otrzymasz pdf z tekstem Chucka Misslera "Jaką możemy mieć pewność?" - czyli jakie jest prawdopodobieństwo spełnienia się starotestamentowych proroctw w Jezusie Chrystusie. Innymi słowy - czy nasza wiara opiera się na solidnych, czy kruchych fundamentach.

Zobacz także:

1 Comment

  1. kuba napisał(a):

    a różdżka Jessego ?

Leave a Comment

 

— required *

— required *