Poznaj Biblię w 24 godziny

Na początku strona Biblia24.com miała jedynie za zadanie informować i promować książkę Chucka Misslera „Poznaj Biblię w 24 godziny”. A potem się nam witryna rozrosła tematycznie, bo przecież wszystko, co łączy się z Biblią jest ważne i zajmujące.

Poznaj_Biblie-okladka500pxAle pomysł zaczął się od „Poznaj Biblię…”. To książka, której bardzo brakowało na polskim rynku – przystępnie wyjaśniająca skomplikowane zagadnienia, a jednocześnie niezwykle wciągająca. Jej najważniejszym celem jest jednak zachęcić do lektury i rozważania Bożego Słowa. Oddajmy głos autorowi: Oto mamy rozpocząć wielką przygodę czytelniczą. Sięgniemy daleko, poza prehistorię Ziemi, poza mgłę legend i poza folklor, żeby odkryć niesłychany dramat ludzkości. Zobaczymy największe wyobrażalne zło – zdradę, zemstę, zwiedzenie i w końcu – samego Księcia Ciemności. Zobaczymy również największe dobro, największe osiągnięcia, największą odwagę i ofiarę – naszego Odkupiciela. Odkupiciela całej ludzkości!
Zajrzymy na salę sądową, na rozprawę pomiędzy suwerennym Bogiem, a jego zbuntowanym stworzeniem. Zbadamy niespodzianki, mogące kryć się na każdej stronie. Analizując sny, wizje i tajne zakodowane informacje, będziemy mogli przyjrzeć się powstawaniu wielkich imperiów oraz ich upadkom.
Niesamowicie ambitny cel – przejść przez całą Biblię w dwadzieścia cztery godziny! Oczywiście, ten krótki zarys nie wyczerpie tego, co i tak niewyczerpane. Ale możemy poznać Biblię na tyle, by móc poruszać się pomiędzy niezliczonymi przygodami a odkryciami, które w niej znajdziemy.

Jak odczytać Biblię? Czy zbiór ksiąg pisanych przez kilkudziesięciu autorów od dwóch do przeszło trzech tysięcy lat temu – jest zrozumiały dla nas, w roku 2013? W 24 rozdziałach (każdy do przeczytania w godzinę) książki „Poznaj Biblię w 24 godziny”, autor prowadzi czytelnika przez kolejne biblijne księgi. Podaje historyczne fakty, pokazuje kulturowe tło, wyjaśnia zagadki, wskazuje na zaskakująco liczne powiązania między natchnionymi księgami, wreszcie przytacza proroctwa spełnione oraz te, które dopiero czekają na wypełnienie.

Chuck – tylko ty mogłeś napisać coś takiego!Josh McDowell

Każdy, kto słyszał o Chucku Misslerze wie, czego można oczekiwać od tej książki: zwięzła, dotykająca sedna, czasami prowokacyjna i rzucająca wyzwania; podróż przez Biblię napisana przez człowieka, który wykonał swoją część pracy, po to żebyśmy mogli zrobić naszą część – poznać Biblię.Frank E. Peretti

PS
Oczywiście nie ukrywamy, że będzie bardzo miło i autorowi, i wydawcom (amerykańskiemu i polskiemu), i tłumaczowi, gdy się ktoś z Państwa zainteresuje i kupi tę książkę 🙂