„Syn Boży” – film na podstawie serialu „Biblia”

Cóż, w dobrej kuchni nic się nie powinno zmarnować. Twórcy serialu „Biblia” nakręcili tyle materiału, że spokojnie wygospodarowali ponad dwugodzinny film o Jezusie. Na Zachodzie trafił już do kin, u nas – tylko patrzeć (polska premiera: 4 kwietnia).
Serial „Biblia” nie był wolny od uproszczeń (ale czy można było tego uniknąć?), film „Syn Boży” też pewnie znajdzie zwolenników i przeciwników.

Paradoksalnie, pewnym problemem jest Diogo Morgado, portugalski aktor, odtwarzający główną rolę – tak przystojny, że…

synbozyS

A przecież czytamy u Izajasza, że „nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać”.
Zresztą, przeczytajmy cały ten fragment:

Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać. Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego. Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. (Iz 53:1-5)

PS
To już bardziej wiarygodny był James Caviezel z filmu „Pasja”:

passionofthechrist460


Polub nas na Facebooku, to otrzymasz pdf z tekstem Chucka Misslera "Jaką możemy mieć pewność?" - czyli jakie jest prawdopodobieństwo spełnienia się starotestamentowych proroctw w Jezusie Chrystusie. Innymi słowy - czy nasza wiara opiera się na solidnych, czy kruchych fundamentach.

Zobacz także:

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Comment

 

— required *

— required *