Wilki w Owczarni (ewangelia sukcesu)

Taki to film znalazłem przypadkowo w internecie. Na pewno wart zobaczenia, bo choć mowa o zjawiskach obecnych w USA, to „ewangelia sukcesu” jest obecna w Polsce i wiele osób ulega jej zgubnemu wpływowi.

PS
Jeśli ktoś nie zetknął się z tym pojęciem, to na stronie gotquestions.org znalazłem dobrą definicję: „W Ewangelii Sukcesu wierzący jest zachęcany do wykorzystania Boga, podczas gdy biblijne chrześcijaństwo opiera się na prawdzie, że to Bóg używa wierzących”.

Jezus ostrzegał: „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną; ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną. Albowiem gdzie jest skarb twój – tam będzie i serce twoje”. (Mt 6:19-21)


Polub nas na Facebooku, to otrzymasz pdf z tekstem Chucka Misslera "Jaką możemy mieć pewność?" - czyli jakie jest prawdopodobieństwo spełnienia się starotestamentowych proroctw w Jezusie Chrystusie. Innymi słowy - czy nasza wiara opiera się na solidnych, czy kruchych fundamentach.

Zobacz także:

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Comment

 

— required *

— required *